Суперкомп’ютер LUMI буде опалювати будинки місцевих жителів

Loiste Lämpö і CSC – IT Center for Science Ltd підписали угоду про відведення тепла від центру обробки даних в міську тепломережу. Новий дата-центр буде закінчений в 2021 році і в ньому планують розмістити суперкомп’ютер LUMI. Loiste Lämpö – компанія, що надає послуги централізованого опалення в будинках Каяані. У цьому фінському місті живе трохи більше 38 тис. чоловік.

Суперкомп’ютер LUMI є спільним проектом EuroHPC і дев’яти європейських країн з обсягом інвестицій понад 200 мільйонів євро. Половина фінансування надходить від Європейського Союзу, а половина від країн-учасниць.

У світлі останніх екологічних ініціатив в Європі, новий дата-центр будується максимально еко-ефективним, відведення тепла в систему центрального опалення – це ще один фактор зниження впливу на навколишнє середовище і зменшення викидів СО в атмосферу за рахунок того, що замість окремих котелень в кожному будинку буде використана єдина тепломагістраль.Суперкомп’ютер LUMI буде використовуватися для проведення досліджень в галузі матеріалознавства, біосинтезу, фармацевтики і глобальної зміни клімату. Теоретична пікова продуктивність LUMI складе більше 200 петафлопс, що приблизно в 10 разів більше, ніж у найшвидшого в Європі суперкомрьютера Piz Daint.

Основою машини є вузли з графічними прискорювачами Nvidia. Lumi матиме сховище ємністю понад 60 Пбайт. Приблизно 5 Пбайт з цього обсягу буде побудовано на SSD-накопичувачах, що дозволить досягти пропускної здатності більш 1 Тбайт/с. Для обчислень і проектування будуть використовуватися в тому числі такі додатки, як Jupyter Notebooks, Rstudio і Matlab. Як буде розвиватися проект покаже час, проте вже з 2021 року жителі міста Каяні зможуть вибирати в якості методу опалення «чисте» центральне опалення, вироблене з урахуванням відведеного від дата-центру тепла.

Це не єдиний проект такого роду. Наприклад, в тій же Фінляндії новий ЦОД був спроектований таким чином, що тепло від нього віддавалася в міську тепломережу. У Facebook і Asetek є аналогічні проекти в Данії.


[ оригинал ]