Fujifilm готує стрічкові картриджі LTO ємністю 400 Тбайт

Fujifilm розповіла про розробку нової моделі стрічкового картриджа на основі фериту стронцію (SrFe), місткість якого досягає 400 Тбайт, що в 33 рази більше, ніж у актуального картриджа LTO-8 місткістю 12 Тбайт. На ринку стрічок залишилося всього два виробники, Sony і Fujifilm, і один домінуючий стандарт – LTO. Стрічки є незамінними накопичувачами для зберігання архівів і дозволяють створювати дешеві відчужувані копії даних, до яких не доберуться зловмисники і шифрувальники. У минулому році компанії затіяли патентну суперечку, який мало не поставив під загрозу кіноіндустрію, активно використовує LTO.У 2017 році IBM і Sony вже продемонстрували щільність запису 201 Гбіт на квадратний дюйм, що дає теоретичну ємність картриджа в 330 Тбайт. Як далеко може зайти збільшення щільності запису на стрічці? Якщо порівнювати з жорсткими дисками, то стрічці ще є куди рости – сучасні жорсткі диски мають щільність запису понад 700 Гбіт на квадратний дюйм, хоча є моделі і з набагато більш високою щільністю.

Стрічки LTO-8 покриті ферритом барію (BaFe) і кожне наступне покоління стрічок використовує більш дрібні частинки, сформовані в більш вузькі доріжки для збільшення ємності. Однак, якщо частинки BaFe стають занадто маленькими, головка стрічкового приводу вже не може надійно зчитувати дані і співвідношення сигнал / шум стає незадовільним для стійкої роботи пристрою.Наступне покоління LTO-9 збільшує ємність картриджів в 2 рази, в порівнянні з LTO-8 і так далі, до 12 покоління, ємність якого повинна досягати 192 Тбайт. Fujifilm планує використовувати SrFe тільки в 11 і 12 поколінні, а це значить, що для випуску наступних двох поколінь не доведеться значно змінювати виробничий процес.

Іншими словами, стрічку рано списувати з рахунків, тим більше що вона володіє такими вагомими перевагами як низька ціна і великий термін зберігання даних без енерговитрат.


[ оригинал ]