Samsung представила SSD-накопичувачі 870 QVO об’ємом до 8 Тбайт

Компанія Samsung офіційно представила серію споживчих твердотільних накопичувачів 870 QVO SSD. Її модельний ряд включає пристрої для зберігання даних об’ємом 1, 2, 4 і 8 Тбайт. У порівнянні з моделями серії 860 QVO в нових накопичувачах компанія обіцяє 13-процентний приріст продуктивності на рівні довільного читання і запису. Серія Samsung 870 QVO SSD виконана в 2,5-дюймовому форм-факторі і використовує для підключення інтерфейс SATA 3.0 з пропускною здатністю до 6 Гбіт/с. Пристрої підходять для застосування в настільних і портативних комп’ютерах.

В основі новинок використовуються мікроконтролллери Samsung MKX, а також мікрочіпи флеш-пам’яті 3D V-NAND, виготовлені за технологією QLC (Quad Level Cell), яка передбачає зберігання чотирьох біт інформації в одному осередку. Крім того, у нових накопичувачів передбачено наявність 1, 2, 4 і 8 Гбайт швидкісного кеша у вигляді мікросхем стандарту LPDDR4. Заявлена ​​виробником максимальна швидкість читання і запису для серії SSD-накопичувачів 870 QVO становить 560 і 530 Мбайт/с відповідно. Показники продуктивності на рівні довільного читання і запису можуть досягати 98 і 88 тисяч IOPS відповідно.

Samsung також вказала приблизний ресурс накопичувачів. Для моделі об’ємом 1 Тбайт він становить 360 Тбайт перезаписати інформації, для моделі ємністю 2 Тбайт це значення дорівнює 720 Тбайт, для моделі об’ємом 4 Тбайт загальний обсяг перезаписати інформації може скласти 1440 Тбайт, а для самої старшої моделі на 8 Тбайт Samsung заявляє обсяг перезапису в 2880 Тбайт. Моделі твердотільних накопичувачів Samsung 870 QVO SSD об’ємом 1, 2 і 4 Тбайт вже надійшли в продаж. Південнокорейський гігант оцінює їх в 130, 250 і 500 доларів США відповідно. Версію на 8 Тбайт доведеться чекати до серпня. Samsung не вказує на неї ціну, але сміємо припустити, що вона наблизиться до $1000. На новинки пропонується трирічна гарантія.

Конкуренти компанії також не стоять на місці. Зовсім недавно ми повідомляли про анонс першого в світі накопичувача NVMe M.2 SSD ємністю 8 Тбайт від компанії Sabrent. Новинка пропонує набагато більш високу продуктивність, але і коштує значні $1500.


[ оригинал ]