Facebook може ввести заборону на політичну рекламу

Стало відомо про те, що компанія Facebook розглядає можливість введення заборони на розміщення політичної реклами у своїй соціальній мережі на час, що передує виборам президента США, які пройдуть в листопаді цього року. Про це повідомило видання Bloomberg з посиланням на власне джерело, знайоме з ситуацією.

Джерело зазначає, що остаточне рішення про заборону політичної реклами ще не було прийнято і це питання знаходиться на розгляді. У компанії вважають, що таке обмеження сприятиме захисту користувачів соціальної мережі від вводить в оману контенту, пов’язаного з виборами. Однак існує думка, згідно з яким заборона політичної реклами може нашкодити передвиборчим кампаніям і обмежить можливості кандидатів в плані реагування на останні новини або поява якої-небудь важливої ​​інформації.

Введення згаданих обмежень може стати великим кроком для Facebook, оскільки опублікована в рамках політичних кампаній реклама раніше не проходила модерацію в соціальній мережі. Це викликало масу невдоволення з боку законодавців і громадськості, оскільки реклама може використовуватися для поширення дезінформації. Однак Facebook продовжує залишатися важливою платформою для американських політиків, особливо в умовах, що склалися, обумовлених пандемією коронавируса.

Варто відзначити, що політична реклама становить лише малу частину бізнесу Facebook. Згідно з наявними даними, за останні 90 днів Дональд Трамп і Джо Байден витратили на рекламу $ 29,2 млн, тоді як заробіток Facebook за останній квартал приблизно дорівнює $ 17 млрд.


[ оригинал ]