Власник TikTok не витримав тиску США

Китайська компанія ByteDance погодилася повністю відмовитися в США від бізнесу, пов’язаного з додатком TikTok. Про це в ексклюзивній публікації повідомило агентство Reuters, посилаючись на «двох людей, знайомих з цим питанням». Як ми вже повідомляли, вчора президент Дональд Трамп налякав, що підпише указ про заборону TikTok в Сполучених Штатах. Схоже, що власник TikTok не витримав тиску.

Раніше американські офіційні особи заявили, що TikTok становить ризик національній безпеці через доступ до особистих даних американців. За словами джерела, згода ByteDance відмовитися від роботи в США покаже, чи була загроза Трампа відображенням наміри розправитися з додатком або тактичним прийомом в переговорах про його купівлю. Відзначимо, що TikTok за популярністю конкурує з появою раніше соціальними мережами, залучаючи в США 100 млн активних користувачів на місяць.

Компанія ByteDance сподівалася зберегти міноритарну частку в американському бізнесі TikTok, але Білий дім відкинув цю умову. Згідно з досягнутою угодою, ByteDance повністю відмовиться від своєї участі, і весь бізнес TikTok в Сполучених Штатах перейде до Microsoft. При цьому деяким інвесторам ByteDance, що базуються в Сполучених Штатах, може бути надана ?? можливість придбати частки в бізнесі.

Джерело уточнює, що на Microsoft ляже обов’язок відповідати за захист всіх призначених для користувача даних TikTok в США, а власником TikTok в Сполучених Штатах може стати й інша американська компанія.

«У адміністрації є дуже серйозні побоювання, пов’язані з національною безпекою, щодо TikTok. Ми продовжуємо оцінювати майбутню політику», – сказано в заяві Білого дому. Чи прийме Трамп поступку ByteDance, в заяві не сказано. Джерело


[ оригинал ]