Флагмани iPhone 13 Pro Max і Samsung Galaxy S21 Ultra порівняли за якістю камер

На YouTube-каналі Mrwhosetheboss експерт протестував фото- і відеозйомку на двох кращих на даний момент смартфонах Apple і Samsung. Порівнювалися апарати по 12 параметрам.

Ведучий каналу Арун Маін (Arun Maini) оцінив новітні флагмани по 12 пунктам.

 1. Функціональність . За словами блогера, вона приблизно однакова. Камери мають схоже число режимів і функцій. І це в тому числі завдяки оновленій версії iPhone 13 Pro Max (додалися стилі зйомки, макрорежим, Cinematic Mode).
 2. Зум . Тут однозначно виграє Samsung з 3-кратним і 10-кратним оптичним зумом. У Apple же наблизити зображення можна максимум в 3 рази.
 3. Макрозйомка . Відстань до об’єкта при фотографуванні у iPhone менше – 2 сантиметри, в той час як у Samsung – 3. Однак деталізація при цьому краще виявляється у Galaxy S21 Ultra. Тобто за цим параметром теж немає переможця.
 4. Нічний режим . При низькому освітленні Apple справляється краще: на його знімках більш природні кольори, краще деталізація, а при більш тривалій витримці (10 секунд) він робить приблизно такі ж фото за якістю, як Samsung. Але в Samsung є і перевага – 10-кратний зум, тому при наближенні фото виходять у нього краще. Проте пальму першості дісталася тут iPhone.
 1. Портретний режим . Тут кращим став продукт Apple за рахунок більш якісних фото при 3-кратному збільшенні.
 2. Зйомка відео на фронтальну камеру . Обидва смартфони показують по цьому параметру приблизно однакові результати. У селфі-камери відмінна стабілізація, хороший рівень деталізації, задній фон не засвічується.
 3. Звук при відеозйомці . По цьому пункту також переможця не виявилося.
 4. Селфі-фото . На думку ведучого, виграють фотографії Samsung. У режимі портрета при зйомці на фронтальну камеру деталізація у них вища і при слабкому освітленні фото виходять не такі різкі, як на iPhone.
 1. Уповільнена зйомка (Slow Mo) . Перемагає тут Samsung, але тільки за рахунок того, що уповільнення відео у нього сильніше – в 32 рази.
 2. Денні фотографії . Незважаючи на те що у блогера було кілька варіантів подібних фото, вибрати модель-переможця він не зміг. По перенесенню кольорів приємніше Samsung, а фотографії людей здалеку краще робить iPhone.
 3. Відео на основну камеру . Картинка з iPhone, каже Арун Маін, виходить яскравіше, чіткіше, на ній менше шумів. І єдиний мінус новітньої моделі Apple – відблиски при наведенні в темряві на яскраві об’єкти.
 4. Стабілізація . Невеликі відмінності між смартфонами можуть бути видні тільки в найскладніших умовах (наприклад, при бігу), і трохи краще виявляється Samsung. Також у Galaxy S21 Ultra є функція надстабілізаціі, але роздільна здатність при цьому обмежується 1080p.

За підсумками порівняння камера Samsung Galaxy S21 Ultra набрала трохи більше балів, ніж камера iPhone 13 Pro Max. При цьому блогер зауважив, що якщо фото і відео у Samsung краще з реалізації роботи функцій, насиченості кольорів, то у iPhone – за надійністю в цілому, він більш стабільно працює, показує високу продуктивність при зйомці в темний час доби.


[ оригинал ]