“Почуй, побач та відчуй Україну!”: офіційне відкриття артоб’єкта «Київ» та виставки «Звуки Міста»

В Національному центрі «Український дім» відбулось офіційне відкриття артоб'єкта “Київ” та презентація виставки «Звуки Міста». “Почуй, побач та відчуй Україну!” – заклик до аудіовізуальної подорожі рідними містами Батьківщини. 

звуки міста 18 

Проєкт «Звуки Міста» ініційований продюсеркою GOODMEDIA Альоною Тимошенко, засновницею Spilne Art Наталею Ткаченко та співзасновницею студії аудіовізуального дизайну NotJustForm Лєрою Гінзбур до 30-ї річниці Незалежності України. Команда провела 210 хвилин за прослуховуванням та аналізом 2475 записаних звуків, переглянула 280 форм трансформованих звуків, використала 52 години віртуальної реальності та 5 тонн металу для втілення артоб’єктів.

Ми об’єднали 117 неймовірних людей різних професій та створили зовсім нову форму, яка є відображенням спогадів українців та автентичних звуків України. Народження кожного артоб’єкта фільмувалось, і тепер світ матиме можливість не лише доторкнутися до скульптури та відчути звуки, а й переглянути сім документальних стрічок, в основі яких думки про рідні міста видатних особистостей –  артистів, спортсменів, митців, науковців!”, – зазначає Альона Тимошенко. 

В межах  мультидисциплінарного проєкту звуки 7 міст України були записані та трансформовані в 7 скульптур за допомогою спеціальних програм звукового дизайну та 3D-візуалізації. Протягом року скульптури з’являлися у визначних місцях Одеси, Дніпра, Львова, Маріуполя, Харкова та Криму (офіс Кримської Платформи), а Київ став заключним містом синтезу мистецтва та технологій, що об’єднав звучання регіонів України. 

Зібров   звуки міста Київ    звуки міста 19 

«Звуки Міста» – це синтез міських звуків та цифрового інтелекту, діалог між природним та математичним світом. Авторами нової мистецької форми стали самі містяни, а скульптури одночасно є елементом міського ландшафту та частиною життя містян. Впродовж року виставка скульптур подорожуватиме Україною та країнами Європи. А ми з командою плануємо й надалі втілювати сміливі ідеї в межах проєкту та запрошуємо доєднатися до «Звуків Міста» інших сміливців!”, – акцентує Наталя Ткаченко. 

звуки міста організатори

Літковська

Ірина Данилевська

звуки міста 15

Виставка «Звуки міста» – це можливість зупинитися та зануритися в щасливі спогади дитинства. Особисто для мене Київ — це не просто місто. Я тут народився та виріс, а нині — беру активну участь у змінах, що відбуваються тут. Такі проєкти необхідні, щоб нагадати людям про унікальність міста, в якому вони живуть, працюють, подорожують!”, – поділився враженнями Олексій Кулеба. 

звуки міста 12

Почути, побачити та відчути Україну містяни та гості столиці зможуть в Національному центрі «Український дім» вже з 19 листопада до 1 грудня включно.

Фото надала пресслужба

Читай также: Вдова Дэвида Боуи выпускает аромат, вдохновленный ее романом с музыкантом 


Источник marieclaire.ua