Пентагон спростував застосування росіянами лазерної зброї в Україні

Міністерство оборони США спростувало повідомлення про те, що Росія розмістила в Україні свої системи лазерної зброї. Про це у пятницю під час брифінгу сказав речник Пентагону Джон Кірбі. У Пентагоні заявили, що не мають жодних підтверджень російським заявам про начебто застосування в Україні новітніх розробок бойових лазерів, які здатні збивати, зокрема, повітряні цілі.

«У нас немає жодних ознак використання лазерів, принаймні бойових лазерів, в Україні», – зазначив представник оборонного відомства США.

Кірбі додав, що підтверджень заявам росіян про це просто не існує.

Нещодавно російські окупанти заявили, що вони нібито використовує в Україні комплекси лазерної зброї під назвою «Задира». За їхніми словами, йдеться про лазерну зброю, яка нібито здатна “фізично уражати повітряні цілі, заощаджуючи дорогі ракети”.

Росія вихваляється новим поколінням лазерної зброї, включаючи мобільну лазерну систему, яка за їхніми твердженнями здатна уражати ціль на відстані до 5 км. Щоправда у Росії не уточнили, на яких саме ділянках фронту вони використовують таку зброю, а також, які у неї успіхи.

Нагадуємо, що вчора росіяни завдали ракетного удару по місту Лозова в Харківській області. Ракета поцілила у відреставрований культурний центр.

“Окупанти визначили своїми ворогами культуру, освіту та людяність. І не шкодують для них ні ракет, ні бомб“, – сказав Президент України Володимир Зеленський.

В наслідок обстрілу семеро людей постраждали, серед них 11-річна дитина. Місто Лозова розташоване у південній частині Харківської області. В населеному пункті розташована важлива вузлова залізнична станція. Джерело


[ оригинал ]