Перспективна ракета PrSM для HIMARS зможе уражати кораблі

Нові перспективні ракети PrSM отримають можливість уражати морські цілі та летіти на дальність до 650 кілометрів. Ракета Precision Strike Missile (PrSM) розробляється для заміни тактичних ракет MGM-140 (ATACMS).

PrSM є всепогодною високоточною керованою ракетою, що запускається як з реактивної системи залпового вогню M270A1, так і з РСЗВ M142 HIMARS. Дві ракети Precision Strike Missile будуть встановлюватися у пусковій установці M142 High Mobility Artillery Rocket System (HIMARS).

Дві ракети PrSM у змінному пакеті для M270A1 та M142 HIMARS

Ракета призначена для завдання ударів по протиповітряній обороні противника, пусковим установкам ракет, вузлам управління, районам зосередження військ та особливо важливим цілям на полі бою на дальності понад 500 кілометрів. Заявлено, що корпорація Lockheed Martin має ціль зробити ракету PrSM з дальністю від 60 до 650 кілометрів.

Дальність дії ракети PrSM, ATACMS та GMLRS

Представник армії США з далекого високоточного вогню (LRPF), що базується у Форт-Сіллі, штат Оклахома, розповів виданню Naval News, що прототип PrSM послідовно демонстрував свою здатність летіти далеко за межі 400 км. На питання про вартість повідомлено, що вона дешевша, ніж ATACMS. Боєголовка є «оптимізованою унітарною, призначеною для досягнення тих же ефектів, що й ATACMS».

Ілюстрація ракети програми Precision Strike Missile (PrSM) від Lockheed Martin

Багаторежимна головка самонаведення буде здатна використовуватися для ураження й рухомих морських цілей.

«Майбутні доповнення Precision Strike Missile включатимуть: можливості для ураження наземних і морських цілей, що рухаються; корисні навантаження підвищеної летальності, здатні автономно виявляти, наводити на ціль і уражати цілі, які рухаються, перемістилися або розосереджені; та можливість збільшення дальності польоту завдяки повітряно-реактивному двигуну», – йдеться у повідомлені військових США.

Нині вивчаються варіанти прямоточного повітряно-реактивного двигуна як на твердому, так і рідкому паливі. Також армія США продовжує доопрацювання безпілотної РСЗВ HIMARS, і в найближчі кілька років система буде готова для демонстрації. Джерело


[ оригинал ]