Прем’єра документального фільму “Oh, Sister!”

В Нью Йорку відбувся офіційний запуск глобальної кампанії та прем’єра документального фільму режисерки Ганни Копилової “Oh, Sister!” — колективного портрету українських жінок, які через свою діяльність зустрічаються з викликами цієї жахливої війни щодня. UFU та лауреатки Нобелівської премії миру — ліберійська активістка за мир Leymah Gbowee, єменська активістка у сфері захисту прав людини Tawakkol Karman та американська антивоєнна активістка Jody Williams — зустрілися із сотнями українських вимушено переселених жінок та десятками організацій, які представляють права жінок, організацій із захисту прав людини, гуманітарних організацій та активісток у Львові, Україні, та Кракові, Польщі, в червні цього року.

“У складі делегації лауреаток Нобелівської премії миру до України та Польщі ми вислухали багато історій — історій про втрати, стійкість, величезний біль та неймовірну силу, – говорить Президент United for Ukraine Olga Hamama. Для надання сил та підтримки жінкам в Україні, в партнерстві з NWI, ми запускаємо глобальну кампанію для привернення уваги та фінансової підтримки свідомим проектам з відбудови, які ведуть жінки. Прем’єра документального фільму “Oh, Sister» є першим кроком на шляху до цієї мети”.

На основі цього візиту лауреаток Нобелівської премії миру режисерка Ганна Копилова та відеопродакшн 2332.films створили документальний фільм “Oh, Sister!”, який розповідає особисті історії правозахисниці та голови правління організації «Центр громадянських свобод» Олександри Матвійчук; головного медика взводу з позивним Ластівка; волонтерки, голови Ptakhy foundation та лауреатки премії Національна легенда України Тати Кеплер; голови Всеукраїнської благодійної організації «Мама і немовля» Алли Мельничук; провідниць залізничного транспорту України Наталії Кудрич та Надії Жміковської.

“Цей фільм дуже важливий для героїнь та для мене особисто. Йде війна, й так чи інакше ми всі маємо бути залучені до процесів, що наближають нашу перемогу хоча б на йоту. Якщо цей фільм зможе зробити так, щоб світ почув наші голоси та не забував, що ми воюємо за демократичні цінності, було б добре. Наш фільм – це колективний портрет української жінки, сміливої та ніжної водночас. Ми намагались показати фантастичний контраст між зовнішністю та тим, чим займаються героїні, і я сподіваюсь нам це вдалось. Основна частина креативної команди цього фільму жінки. Я пишаюсь кожною з нас!”, – ділиться своїми враженнями від зйомок фільму режисерка Ганна Копилова.

Документальний фільм “Oh, Sister!” створений за підтримки Nobel Women’s Initiative, United For Ukraine Association, Brian Kelly, BMW Foundation, Tawakkol Karman Foundation and Gbowee Peace Foundation Africa-USA. Після прем’єри фільму команди UFU та NWI відправляються з ним в просвітницький та фандрейзинговий тур до інших міст, в тому числі до Києва, Берліну, Копенгагену, Дубай, Стамбулу, Лондону, Парижу, Сеулу, Сінгапуру, Цюриху та Варшави.

United for Ukraine – міжнародна неурядова організація, що ефективно задовольняє невідкладні потреби України у наданні надзвичайної допомоги та консолідує дії для відновлення країни.

Nobel Women’s Initiative – міжнародна адвокаційна організація, створена лауреатками Нобелівської премії миру, які об’єдналися для збільшення впливу та видимості жінок, які глобально діють заради миру, справедливості та рівності.

Читайте також: SMALL TALK: РЕЖИСЕРКА АНІМАЦІЇ АНАСТАСІЯ ФАЛІЛЕЄВА ПРО ПРОЄКТ I’M FINE! ТА ТВОРЧЕ ВИГОРАННЯ 


Источник marieclaire.ua