До 2025 року кожен четвертий iPhone збиратиметься в Індії

Переважна більшість техніки Apple збирається у Китаї. Однак останніми роками компанія прагне диверсифікувати свій ланцюжок поставок, переносячи частину виробництва до інших країн. Так, у 2017 році Apple спільно зі своїми виробничими партнерами налагодила випуск iPhone в Індії, спочатку виключно для внутрішнього ринку, а згодом і для інших країн. І вже в 2025 році приблизно кожен четвертий iPhone може отримати маркування Made in India на коробці, стверджують аналітики JP Morgan, на яких посилається Reuters.

За даними аналітиків, до 2025 року Apple планує перенести 25% світового виробництва iPhone до Індії. Сьогодні частка «індійських iPhone» у загальному обсязі поставок становить лише 5%.

Крім iPhone, американський техногігант планує перемістити за межі Китаю виробництво 25% всіх своїх продуктів, включаючи iPad, Apple Watch, AirPods і Mac. Наразі за межами Піднебесної збирається лише 5% техніки.

«Тайванські виробники, такі як Hon Hai (Foxconn) і Pegatron, відіграють ключову роль у переїзді в Індію. У середньостроковій та довгостроковій перспективі ми також очікуємо, що Apple підключить і місцевих виробників в Індії», – заявили аналітики JPMorgan.

Про те, що індійські виробники також хочуть співпрацювати з Apple, раніше говорили джерела Bloomberg. Тоді повідомлялося, що індійський конгломерат Tata Group веде переговори з Wistron про створення спільного підприємства зі збирання iPhone. Саме Wistron, нагадаємо, першою розпочала випуск iPhone в Індії ще у 2017 році. Це був iPhone SE першого покоління для місцевого ринку.


[ оригинал ]