“Медведчук – це не просто кум путіна”: у СБУ розкрили деталі обміну українських героїв

Під час процедури обміну, що була організована під керівництвом Офісу Президента, було звільнено з російських тортур 215 полонених. Зокрема, з яких 200 захисників обміняли на Віктора Медведчука. Про це  йдеться в повідомленні Служби безпеки України.

«Медведчук – це не просто кум путіна, а якісно задокументований нами державний зрадник. Його провина повністю зафіксована у відповідних матеріалах, які зібрала СБУ. Крім того, під час роботи по справах Медведчука ми знешкодили не одну агентурну мережу, затримали багатьох державних зрадників та здобули велику кількість важливої інформації, яку використовуємо у контррозвідувальних заходах. А тепер завдяки обміну ми змогли витягнути з російського полону героїв, на яких так чекають вдома», – зазначив Василь Малюк.

Очільник СБУ Василь Малюк розповів деталі обміну Медведчука на українських героїв

Разом з тим в.о. Голови СБУ зазначив, що обмін Віктора Медведчука на українських захисників не перешкоджає розгляду його справ у суді:

«Це стосується і ухвалення рішень, і призначення покарання, і конфіскації арештованого майна. Адже у такому разі застосовується процедура спеціального судового розгляду за відсутності обвинуваченого».

За словами Малюка, проведення обміну стало можливим завдяки змінам до чинного законодавства, які врегулювали відповідні правові механізми.

Очільник СБУ Василь Малюк розповів деталі обміну Медведчука на українських героїв

Очільник СБУ Василь Малюк розповів деталі обміну Медведчука на українських героїв

Так, аби врятувати життя та здоров’я наших захисників, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими прийняв рішення про здійснення обміну. Сам Медведчук також надав згоду на це.

«Зусилля, які багато людей з різних відомств докладали протягом довгих місяців, увінчалися успіхом. І в цьому велика заслуга Координаційного штабу. Дякую всім, хто брав участь у цьому обміні, і особливо Главі держави Володимиру Зеленському, керівнику Офісу Президента Андрію Єрмаку», – підкреслив Василь Малюк.

Очільник СБУ Василь Малюк розповів деталі обміну Медведчука на українських героїв

Читай також про те, що в рамках обміну полоненими з росією вдалося звільнити 215 українських захисників, серед яких 108 бійців “Азова”. Українських героїв обміняли на кума путіна Віктора Медведчука , який уже дав усі можливі свідчення. За словами Андрія Єрмака, їхнє звільнення стало можливим внаслідок особистих переговорів президента Володимира Зеленського з главою Туреччини Реджепом Ердоганом.

Дивись відео на тему:   

            

Більше цікавих матеріалів можна прочитати на  clutch.ua .

Підписуйтесь на наш youtube-канал  Клатч Онлайн  і  Клатч Старс


[ оригинал ]