Жовтневе підвищення пенсій: скільки українців отримають надбавки

Вже з першого жовтня деякі пенсіонери отримуватимуть підвищену суму виплат – нововведення стосується тих людей, яким виповнилося 70 років і більше.

Про це в ефірі загальнонаціонального марафону розповіла перший заступник міністра соціальної політики Дар’я Марчак.

“З жовтня цього року до програми підвищення доходу осіб похилого віку буде включено 1,676 млн пенсіонерів у віці від 70 до 74 років, які отримують пенсію у розмірі, що не перевищує 10 340 грн. Таким пенсіонерам щомісячно доплачуватиметься по 300 грн так, щоб загальна виплата не перевищувала 10 340 грн”, – зазначила заступник міністра.

За інформацією Мінсоцполітики, загалом програма підтримки пенсіонерів похилого віку (старше 70 років) з жовтня охоплюватиме близько 4 млн. громадян.

Також для осіб 70+, які мають повний страховий стаж (30 років для жінок та 35 років для чоловіків), з жовтня 2022 року встановлюється мінімальний розмір пенсій.

“Такі пенсіонери отримуватимуть виплати у розмірі 3 000 грн. Якщо громадяни від 70 до 80 років мають меншу тривалість страхового стажу, виплата їм становитиме не менше 2 500 грн. Якщо такій людині вже більше 80 років, то така виплата становитиме не менше 2 700 грн”, – повідомила Марчак.

Крім того, у зв’язку із збільшенням мінімальної зарплати до 6 700 грн, з 1 жовтня також збільшується і мінімальний розмір пенсій за віком для непрацюючих пенсіонерів, яким виповнилося 65 років та мають повний страховий стаж. Мінімальний розмір пенсії для такої категорії громадян становитиме 40% мінімальної заробітної плати, тобто 2680 грн.

Читайте також:

Як перевірити розмір пенсії після перерахунку, не виходячи з дому

Як перевести пенсію з пошти на банк Тепер це можна зробити самому. Інструкція

Українських пенсіонерів попередили щодо нових посвідчень


Источник hyser.com.ua