Small Talk: Анастасія Лодкіна, авторка ідеї та співсценаристка про фільм «Коза Ностра. Мама їде»

В українських кінотеатрах продовжується прокат україно-італійської комедії про сім'ю та мафію "Коза Ностра. Мама їде". Попри італійську назву та нерозривний зв'язок із сонячною Сицилією, ідею фільму придумала українка Анастасія Лодкіна. Про історію створення стрічки та про роботу з неперевершеною Ірмою Вітовською в інтерв'ю з Анастасією.

Чому цей фільм варто подивитися?

Цей фільм варто подаватись, бо це якісне смішне добре кіно про сім’ю та мафію, підійде і розумним і красивим, і жінкам, і чоловікам, і підліткам. Воно дозволить на півтори години забути про наші щоденні хвилювання ти тривоги, не думати про війну і втрати. Це кіно як терапія. Воно про українку, що вчить життю аж цілу сицилійську мафію, тож усім буде приємно і за героїню і за країну. І цей фільм точно підніме самооцінку українському кіно.

Як народилась ідея сценарію?

Моя домашня помічниця Оксана розказала про свою подружку, що живе і працює в Італії, і вже встигла там купити собі квартиру, і тепер вона працює по півдня, ходить в музеї та на концерти і живе в своє задоволення. І я подумала, в Італії ж справді багато українок. А що якщо одна з таких українських мам, чиї діти виросли, потрапляє працювати в мафіозну сім’ю без мами, що якраз таки потерпає без жіночої любові та мудрості. І ця жінка не просто рятує та гармонізує дисфункційну сім’ю – вона вчиться жити для себе та власного задоволення. Не тільки ганятись за дітьми з метою зробити їх щасливими та розумними, але врешті залишити дітей у спокої та зайнятись собою та своїм життям.

Мені в трейлері у Владі Козі ввижалася Леся, та сама героїня серіалу «Леся + Рома», який зробив зіркою Ірму. Ви вкладали таку паралель у сценарій? Хто з відомих кіногероїв міг би стати через кому з Владою?

Коли виходив серіал Леся + Рома, в мене вдома не було каналу ICTV, з приводу чого я, як підліток, дуже страждала. Тому, нажаль, цей легендарний серіал я не дивилась. Але інколи в кіно виникають образи і аналогії, яких автори не вкладали, і в цьому магія кіно. Глядач доповнює фільми власним досвідом та емоціями. Можливо, Влада – це Леся в іншому мультивсесвіті.

Поряд з Владою могли б стояти і Мері Поппінс, і Френ Файн з серіалу Няня, це все її кармічні сестри.

Як вам працювалося з Ірмою — однією із супер зірок сучасного українського кіно?

Ірма надзвичайна, не втомлююсь зізнаватись їй у коханні. З нею є один важкий момент – вмовити її зніматись у кіно. Тому що вона дуже вибаглива до матеріалу, до якості майбутнього фільму. Якщо вона погоджується – вона – найбільший друг фільму, найпристрасніший фанат роботи, вона наповнює і збагачує все, до чого торкається.

Яка історія про Ірму для вас її характеризує замість сотні слів?

Ірма – актриса, яка відмовилась зніматись у фільмах і серіалах, хоч якось пов’язаних з Росією ще багато років тому. Таких актрис у нас дуже мало. Ми були дурні, наївні, виживали як могли. А вона мудра, глибока, принципова, далекоглядна. Вона не працює за зарплату, вона місіонерка. Це не пафос і не гіпербола, це чиста правда. Ірма – розум і совість нації.

Яка ваша улюблена українська комедія та чому?

Я фанатка фільму «Мої думки тихі». Це якраз той фільм, який неймовірно підняв самооцінку українського кіно. Там сяє Ірма, безумовно. Але режисер Антоніо Лукіч – це подарунок мені як сінефілу.  Тому що режисери з таким виразним авторським голосом і унікальним почуттям гумору народжуються нечасто. Нам пощастило. Читайте також: ІНТЕРВ’Ю ІРМА ВІТОВСЬКА: «Я ЗАВЖДИ ВІДДАЮ СВОЇМ ГЕРОЇНЯМ СВОЄ ТІЛО. У ВИПАДКУ «КОЗА НОСТРА» ЦЕ БУЛО КАЙФОВО!» 


Источник marieclaire.ua