В Україні хочуть повернути навчання у школах двома мовами, але є нюанс: “Профільний предмет буде обов’язково”

Раніше в Україні дуже часто у навчальних закладах навчання велося двома мовами: українською (державною) та російською.

Наразі стало відомо, що хочуть повернути формат навчання одночасно двома мовами саме у школах. Щоправда, є один дуже важливий аспект.

Гендиректор директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міносвіти України Олег Єресько заявив, що учні старших класів вивчатимуть другу мову як одну з двох основних. Предмети читатимуть як українською, так і англійською мовою, адже знання іноземної мови, яка є номером один у всьому світі, дуже важливе.

“Безумовно, у нас є заклади, де збираються діти, які мають здібності до вивчення іноземних мов. Там практикують раннє вивчення мов. Ми ж плануємо, що згодом у старшій школі обов’язковий профільний предмет обов’язково йтиме шляхом білінгвального вивчення: українською та англійською мовою, безумовно”, – наголосив він.

Олег Єресько, кадр із інтерв'ю

Єресько нагадав, що найкращі підручники світу сьогодні написані англійською, тож українським дітям потрібно забезпечити високий рівень знань. Чиновник уточнив, що ця мова стане в нагоді у багатьох сферах – від програмування до науки.

Нагадаємо про пільги для вступників у 2023 році: у МОН розповіли, хто з абітурієнтів матиме послаблення.

Раніше ми повідомляли, що  в Україні вирішили відновити ЗНО коли перші тести.

Також стало відомо, що  школярам скасували ЗНО,  але змінили тест-мульпредмет: Сергій Шкарлет  розповів про вступ у 2023 році.


Источник