Подорожчання води вже з 1 червня: названо нові ціни, які всіх здивують. Що запланували

Ще у березні 2023 року в Нацкомісії, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ), заявили, що опрацьовують можливість підвищення тарифів на холодну воду та водовідведення влітку. При цьому регулятор попередив, що зростання цін неминуче через “термінову економічну необхідність”. Стало відомо, що вирішили.

Ще в березні в Нацкомісії заявили, що опрацьовують можливість підвищення тарифів на холодну воду та водовідведення навесні та влітку. Там озвучували плани щодо зростання цін у два етапи, зокрема, перший має відбутися у квітні цього року. При цьому тарифи чиновники мали підняти в середньому на 12,3%, проте цього не сталося.

З іншого боку, друге подорожчання планувалося на липень 2023 року. Воно мало бути в межах 14,1%. 

У відповіді на запит ЗМІ у Нацкомісії заявили, що це станеться орієнтовно з 1 червня 2023 року.

Нагадаємо, що зараз  зростання тарифів є не лише вимогою законодавства, а й “терміновою необхідністю з економічної та технічної точки зору”. Минулого разу тарифи на воду переглядали майже півтора роки тому. Останнє підвищення відбулося у грудні 2021 року.

До речі, у невеликих населених пунктах вода дорожчає ще з кінця 2022 року – за рішенням місцевої влади, тому що їм не потрібна згода НКРЕКУ.

Фактичне підвищення тарифів для кінцевих споживачів традиційно відрізнятиметься у різних містах. Вартість залежить від ряду факторів:

  • кількість споживачів біля водоканалу (що більше – тим дешевше);
  • обсяги споживання;
  • особливості надання послуг (джерело водопостачання, інфраструктура)

Читайте також:

Це треба знати: в Україні змінили правила здобуття спадщини. Важливі нюанси

Зачепить кожного пенсіонера: розпочнуться перевірки, можна залишитися без виплат. Кому загрожує

Зачепить багатьох українців у Чехії: виплати на житло скоротять, допомога теж


Источник hyser.com.ua