Ще один воєнний злочин росії: окупанти підірвали Каховську ГЕС

В ніч на 6 червня російськи окупанти підірвали Каховську ГЕС. Це ще один воєнний злочин росії. Його наслідки можна прирівняти до використання зброї масового знищення.

6 червня 2023 року близько 2:30 ночі російські окупанти здійснили підрив греблі Каховського водосховища. Згідно Женевської конвенції, дії щодо руйнування дамб є воєнним злочином. Це прописано у статті 56 Додаткового протоколу I 1977 року. Його наслідки можна прирівняти до використання зброї масового знищення. 

Як російськи окупанти підірвали Каховську ГЕС

В ніч на 6 червня ворог здійснив внутрішній підрив конструкцій Каховської ГЕС. Перша інформація стала надходити в ночі від місцевих мешканців. Зранку підрив Каховської ГЕС підтвердили у Оперативному командуванні “Південь”. Українська влада попереджала світову спільноту про замінування дамби військами рф і можливі наслідки ще восени 2022 року. 

Головне управління розвідки повідомляло про проведення основних робіт із замінування одразу після захоплення Каховської ГЕС. В квітні 2022-го окупанти додатково замінували шлюзи та опори. На самій греблі було встановлено тентовані вантажівки з вибухівкою.

Президент Володимир Зеленський заявив, що підірвати дамбу можна було лише зсередини. Ззовні зробити це – неможливо: 

“На жаль, уже понад рік росія контролює і дамбу, і всю Каховську ГЕС. Підірвати її якось ззовні – обстрілами – фізично нереально. Вона була замінована. Замінована саме російськими окупантами й підірвана ними”.

Наслідки руйнування Каховської ГЕС

Руйнування Каховської ГЕС стало найбільшою техногенною катастрофою у світі за останні десятиліття. Президент Зеленський заявив про наслідки цього воєнного злочину рф:

“Росія підірвала бомбу масового екологічного ураження. Це найбільша рукотворна екологічна катастрофа в Європі за десятки років. Це найбільш небезпечний терорист у світі”. 

В результаті терористичного акту з боку росії у зоні підтоплення опинилося 80 населених пунктів. Сотні людей вимушені кинути свої домівки. Мешканці півдня Херсонщини та Криму можуть залишитися без питної води.

Підрив дамби зачіпає екосистему всього Чорноморського регіону: наразі можливе знищення частини біосфери. У Дніпро вже потрапило щонайменше 150 тонн машинного мастила, яке знаходилося у турбінах і трансформаторах. Є ризик подальшого витоку ще понад 300 тонн.

Також цей злочин посилює загрозу ядерної катастрофи. Рівень води у Каховському водосховищі стрімко знижується. Вода з Каховського водосховища необхідна для того, щоб Запорізька атомна станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС. Зараз станційний ставок-охолоджувач наповнений. Український персонал ЗАЕС моніторить усі показники і тримає ситуацію під контролем. Повідомляється, що персонал має інструменти на випадок будь-якого розвитку подій.

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от МВС України (@mvs_ua)

OSINT-дослідники InformNapalm прирівнюють екологічні та економічні наслідки руйнування Каховської ГЕС для України до наслідків використання тактичної ядерної зброї 5-10 кілотонн:

“Фактори такого руйнування фактично ідентичні ядерному вибуху окрім радіаційного забруднення:

1. Евакуація населення, руйнування підприємств і об’єктів зі шкідливими та отруйними речовинами (хлор, аміак, нафтопродукти тощо).

2. Руйнування об’єктів водопостачання, каналізації, електропостачання, колапс продуктової і медичної логістики.

3. Забруднення частини акваторії Чорного моря та інші наслідки”.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: facebook / Укргідроенерго

Читайте також: МІЖНАРОДНИЙ СУД У ГААЗІ ВИДАВ ОРДЕР НА АРЕШТ ВОЛОДИМИРА ПУТІНА

 


Источник marieclaire.ua