Для перехоплення гіперзвукових ракет Boeing розробляє перехоплювач Glide Breaker

Boeing розробить та випробуватиме технології гіперзвукового перехоплювача для програми Glide Breaker. Boeing проводить аналіз гідродинаміки, випробування в аеродинамічній трубі та оцінку ефектів аеродинамічної взаємодії реактивних літаків під час льотних випробувань.

Перехоплювачі призначені для знищення інших ракет у польоті до того, як вони досягнуть своїх цілей. Зараз перехоплювач Glide Breaker, що знаходиться в розробці, призначений для значного поліпшення ракет-перехоплювачів, оскільки він спеціально розроблений для знищення гіперзвукових апаратів.

Гіперзвукові апарати відомі своєю високою маневреністю та здатністю виконувати раптові зигзагоподібні маневри під час ковзання без двигуна через атмосферу Землі зі швидкістю 5 махів та вище. Таке поєднання швидкості та маневреності робить таку зброю набагато важчою для захисту, ніж традиційні ракети.

“Гіперзвукові апарати є одними з найнебезпечніших і швидко розвиваються загроз, що стоять перед національною безпекою”, – сказав Гіл Гріффін, виконавчий директор Boeing Phantom Works Advanced Weapons. «Ми зосереджені на технологічному розумінні, необхідному для подальшого розвитку проти гіперзвукових можливостей та захисту від майбутніх загроз».

Проєкт Glide Breaker спрямований на створення та просування майбутніх гіперзвукових перехоплювачів, які можуть ефективно знищувати ціль, що рухається в п’ять разів швидше за швидкість звуку у верхніх шарах атмосфери під час її «фази ковзання».

Угода Boeing з DARPA включає випробування в аеродинамічній трубі, моделювання та льотні випробування прототипу Glide Breaker. Розробка та випробування під керівництвом Boeing закладуть основу для майбутніх оперативних плануючих перехоплювачів, здатних захищати від складних та гіперзвукових загроз, що розвиваються. Джерело


[ оригинал ]