Національна комісія зі стандартів державної мови дозволила писати «росія» з малої букви

Назви “росія”, “російська федерація” тощо можна писати з малої букви. Це офіційно дозволила Національна комісія зі стандартів державної мови. 

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україні стали писати назву країни-агресорки з малої букви. Це викликало дискусії у професійних середовищах. Але тепер на цьому питанні поставлено крапку. Національна комісія зі стандартів державної мови дозволила писати слово “росія” з малої “р”. До списку додали й інші назви. Це “рф”, “російська федерація”, “москва”, “московія”, “московське царство”, “російська імперія”, “державна дума рф” тощо. Написання цих назв з малої букви можна не кваліфікувати як відхилення від норм української мови в текстах неофіційного характеру: 

“Зважаючи на героїчну боротьбу Українського народу за Незалежність Української Держави, взявши до уваги звернення в соціальних мережах Віцепрем’єр-міністра – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук про написання назви країни-агресора з малої букви, Національна комісія зі стандартів державної мови на засіданні від 15.09.2023 (протокол № 83) обговорила це питання і з урахуванням офіційних листів від Інституту української мови НАН України (вх. № 1396/23 від 14.09.2023), Інституту мовознавства імені О. О. Потебні НАН України (вх № 1404/23 від 15.09.2023) повідомляє, що написання назв “російська федерація”, “росія”, “москва”, “московія”, “московське царство”, “російська імперія”, “державна дума рф” тощо з малої букви можна не кваліфікувати як відхилення від норм української мови в текстах неофіційного характеру”.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Jessica Lewis / Unsplash

Читайте також: МКІП ІНІЦІЮЄ РІШЕННЯ, ЩО ДОЗВОЛИТЬ ПРИБРАТИ ПАМ’ЯТНИКИ ПУШКІНУ ТА ІНШИМ РОСІЙСЬКИМ ДІЯЧАМ


Источник marieclaire.ua