Захистіть себе від страшної хвороби: 7 способів знизити ризик розвитку раку

Рак – одне з найбільш страшливих захворювань, але мало хто замислюється, що запобігання раку полягає не в великому скринінгу МРТ всього тіла (що марно і навіть шкідливо), а в підтримці здорового способу життя, пише “CDC”.

Вчені та медики підтверджують, що наші звички можуть суттєво вплинути на ризик виникнення раку. Хоча не всі звички піддаються легкій корекції, такі кроки можуть допомогти піклуватися про здоров’я та знизити ризики онкології.

Відмова від куріння: Куріння збільшує ризик раку легень у 20 разів. Це стосується не лише звичайних цигарок, а й кальянів, а також впливу пасивного куріння. У жінок, які живуть з чоловіками, що палять, ризик раку легень підвищується на 27%.

Підтримка здорової ваги: ​​Надмірна вага є фактором у 8% випадків раку у США та 3,9% у світі. Це пов’язано з різними видами раку, такими як рак молочної залози, колоректальний рак та інші.

Захист від сонця: Уникайте тривалого перебування на сонці без захисту, а також обмежуйте відвідування соляріїв. Ультрафіолетове випромінювання може спричинити опіки та сприяти розвитку раку шкіри.

Здоровий спосіб життя: Включайте до свого раціону достатню кількість фізичної активності та здорової їжі. Зменште споживання алкоголю та уникайте солодких напоїв та фастфуду. Експерти рекомендують ходити швидким кроком близько 30 хвилин 5 разів на тиждень і приділяти 2 дні силовим тренуванням.

Мінімізація впливу канцерогенів: Обмежте контакт з тютюновим димом, азбестом та радоном. Проводьте тести на наявність радону у будинку.

Захист від інфекцій: Запобігайте інфекціям, пов’язаним з раком, таким як вірус папіломи людини (рак шийки матки), вірус гепатиту B та C (рак печінки) та ВІЛ (підвищує ризик різних видів раку).

Скринінг: Для виявлення раку на ранній стадії рекомендується скринінг, такий як мамографія, колоноскопія та інші, залежно від віку та факторів ризику.

Важливо консультуватися з лікарем для аналізу індивідуальних ризиків та визначення оптимального графіка тестів та обстежень.

До цього лікарі вказали на основні помилки при лікуванні нежиті: переконайся, що ти цього не робиш.

Також ми писали про 5 народних методів лікування, які нашкодять більше, ніж сама хвороба.


[ оригинал ]