День Конституції України: як відсвяткувати в Києві

До Дня Конституції України в Києві підготували безоплатні екскурсії. Програму на 28 червня також представили театри.

28 червня Україна відзначає День Конституції. В ніч з 27 на 28 червня 1996 року Верховна Рада ухвалила Конституцію України. Депутати працювали майже добу. Робота зайняла 23 години. Після проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року і до 28 червня 1996 року країна жила за радянською Конституцією УРСР.

Екскурсії на 28 червня

До Дня Конституції Управління туризму та промоцій КМДА разом із Київським центром розвитку туризму підготували екскурсії. Всі вони – безоплатні, але вимагають обов’язкову реєстрацію. Через великий попит кількість місць обмежена. Екскурсійні маршрути розроблені відповідно до умов воєнного стану. В разі оголошення повітряної тривоги всі учасники екскурсії зможуть пройти в розташовані неподалік укриття.

  • Екскурсія “Тисячолітній шлях Конституції” розповість про перші закони давньоруської держави, Війська Запорозького та УНР. Учасники екскурсії дізнаються про те, як приймався Основний Закон незалежної України.
  • Екскурсія “Київ: нескорені та незалежні” – про боротьбу за незалежність України. Учасники відвідають місця, які зберігають пам’ять про Героїв та Героїнь війн, революцій, визначних діячів і діячок громадсько-культурного руху, талановитих вчених і митців.
  • Екскурсія “Конституція – від створення до сьогодення” розкаже історію Конституції. Екскурсія ознайомить з Основним Законом України від його першої розробки на початку XVIII століття та до ухвалення Конституції незалежної України в 1996 році. 

Театральна програма на 28 червня

Програму на 28 червня також представили театри Києва. Кияни та гості міста, які не встигають на екскурсії, можуть переглянути вистави. 

  • Київський національний академічний театр оперети – “Френк Сінатра”
  • Київський академічний театр на Печерську – “Покоління пепсі”, поетично-фантастичний трилер початку нульових, реж. Ніка Літкевич
  • Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра – вистава “Ідеальна пара”, комедія
  • Київський академічний театр ляльок – “Пан Кіт чемний пішохід”, “Жирафа і Носоріг або Чародій і Марабу”
  • Київський академічний театр “Колесо” – вистава “Шантрапа”
  • Київська академічна майстерня театрального мистецтва “Сузір’я” – “Схоже на щастя”, комедія

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Glib Albovsky / Unsplash

Читайте також: У КИЄВІ ВІДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА THE WILL TO WIN, ПРИСВЯЧЕНА УЧАСТІ УКРАЇНИ В ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГРАХ 2024


Источник marieclaire.ua