Дослідження про уповільнення обертання земного ядра викликало занепокоєння

Дослідження китайських учених І Яна та Сяодун Суна, опубліковане в журналі Nature Geosience, про уповільнення обертання земного ядра викликало переполох у пресі. У своїй статті геологи проаналізували сейсмічні хвилі, викликані землетрусами, і дійшли висновку, що внутрішнє ядро ​​Землі “майже припинило своє обертання в останнє десятиліття” і, можливо, зараз “починає обертатися в інший бік”.

“Ми аналізуємо сейсмічні хвилі, що повторюються, з початку 1990-х років і показуємо, що всі траєкторії, які раніше демонстрували значні тимчасові зміни, за останнє десятиліття зазнають незначних змін. Ця модель носить глобальний характер і передбачає, що обертання всередині ядра нещодавно призупинилося”, — йдеться у дослідженні.

Опублікована стаття розпалила запеклі суперечки про вплив земного ядра на процеси, що відбуваються на планеті. Так, у матеріалі Washington Post йдеться, що отримані дані змушують задуматися про вплив ядра на тривалість дня та коливання магнітного поля Землі.

“Зміни, які вони помітили, допустимі, хоча те, що відбувається насправді, не так зрозуміло”, – поділився своєю думкою з Wall Street Journal американський професор Джон Відейл.

У свою чергу, New York Times написала, що все це звучить як підготовка до “блокбастера, що руйнує світ”, але при цьому закликала читачів не турбуватися.


[ оригинал ]