Куди здавати батарейки, лампи, термометри та прострочені ліки

Батарейки, енергозберігаючі лампи, ртутні термометри, прострочені ліки – це небезпечні відходи. Збирати їх необхідно окремо від іншого побутового сміття.

Свідомі люди у всьому світі вже давно сортують сміття на таке, що не переробляється, органічні відходи та вторсировину. Органічні відходи і сміття, яке не підлягає переробці, утилізують. Вторсоровину розділяють на чотири групи – папір, скло, метал, пластик. Ці речі потім можна переробити.

У кожному господарстві з’являються й небезпечні відходи – батарейки, енергозберігаючі лампи, ртутні термометри, прострочені ліки. Такі речі в жодному разі не можна викидати на смітник. Їх треба відносити до спеціальних контейнерів, які призначені саме для збору небезпечних відходів. Наразі у Києві встановлено 250 таких контейнерів. Мапу можна знайти на сайті Київкомунсервісу. 

Куди здавати батарейки

Куди здавати батарейки, лампи, термометри та прострочені ліки

Батарейки — це хімічні пристрої. Їхні елементи вступають в реакцію і в результаті дають електрику. У складі батарейок – не менш 10 хімічних високотоксичних елементів і розчинні важкі метали (літій, ртуть, свинець, кадмій). Корпус елементу живлення зроблений із металу. Він ізолює склад, і поки оболонка не піддалася коррозії, батарейка природі не нашкодить. Батарейки обов’язково треба викидати до контейнерів для небезпечних відходів. Їх можна переробити, нейтралізувавши небезпечні речовини. Зокрема, з батарейок отримують марганець, цинк, графіт. 

Куди здавати енергозберігаючі і люмінесцентні лампи

Енергозберігаючі лампи споживають менше енрегії. Але у них є мінус – наявність ртуті в складі конструкції. Люмінесцентні лампи також містять пари ртуті. Неправильна утилізація таких ламп завдає шкоди людям і навколишньому середовищу. Енергозберігаючі і люмінесцентні лампи обов’язково треба здавати в контейнери для небезпечних відходів. 

Куди здавати ртутні термометри

Ртуть надзвичайно небезпечна для живих істот. Цей метал здатний накопичуватися у клітинах. Він не виводиться з організму. Ртуть відносять до найвищого класу небезпеки. Ртутний термометр в жодному разі не можна викидати у сміття. Ба більше, навіть у контейнер для небезпечних відходів його треба класти тільки в упаковці або загорнутим у папір, щоб уникнути пошкодження. Ще краще – відвезти ртутний термометр до Київкомунсервісу.

Розбитий ртутний термометр треба зібрати у банку з водою та щільно закрити кришкою. Банку здати у “Київську службу порятунку” або Київкомунсервіс.

Куди здавати газові балони

Порожні газові балони треба складати в контейнери для небезпечних відходів. Також їх можна принести в головний офіс Київкомунсервісу на вул. Кудрявській, 23. Порожні балони заправляють і передають на потреби армії.

Куди здавати прострочені ліки 

Прострочені ліки несуть небезпеку. На звалищі вони можуть потрапити в ґрунт. Щоб цього не сталося, ліки треба здавати до спеціальних контейнерів. У Києві такі знаходяться за адресами: бульв. Лесі Українки, 28; вул. Федорова, 2а; вул. Мечникова, 8; вул. Басейна, 7; вул. Івана Франка, 30.

Що робити з уламками дронів та ракет

Уламки дронів і ракет не є сміттям. Ці речі не можна чіпати. Якщо ви помітили уламки, одразу телефонуйте 101 або 102. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Gary Chan / Unsplash, Vardan Papikyan / Unsplash, Thomas Despeyroux / Unsplash, Matteo Fusco / Unsplash, WeSideTrip / Unsplash, Myriam Zilles / Unsplash

Читайте також: СОРТУВАННЯ СМІТТЯ ЯК ФІЛОСОФІЯ ЖИТТЯ У ВОЄННИЙ ПЕРІОД

 
 

Источник marieclaire.ua