Помер колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер

Помер колишній держсекретар США, один з найвідоміших політиків сучасності Генрі Кіссінджер. Йому було 100 років. 

У віці 100 років помер колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер. Згідно з заявою консалтингової фірми Kissinger Associates, Кіссінджер помер у середу у своєму будинку в Коннектикуті. Причина смерті не називається.

Генрі Кіссінджер народився у Німеччині в 1923 році. У 1938-му його сім’я приїхала до Америки. Кіссінджер отримав американське громадянство в 1943 році. Він служив у 84-й армійській дивізії з 1943 по 1946 рік, потім – у Корпусі контррозвідки у Німеччині. 

Кіссінджер отримав ступінь бакалавра, магістра та доктора філософії в Гарвардському університеті, де майже 20 років викладав міжнародні відносини. У 1969 році президент Ніксон призначив його радником з національної безпеки. У 1973 році Кіссінджер отримав Нобелівську премію миру “На знак визнання заслуг у зв’язку з перемир’ям у В’єтнамі”. Він обіймав посаду держсекретаря при президентах Ніксоні та Форді. Генрі Кіссінджер написав 21 книгу з питань національної безпеки.

У травні 2023 року Генрі Кіссінджер відсвяткував своє 100-річчя. Останнім часом він приділяв увагу штучному інтелекту та наслідкам його застосування. Був частим гостем у ЗМІ, писав і подорожував. У Генрі Кіссінджера залишилася дружина Ненсі Магіннес Кіссінджер, з якою він прожив майже 50 років, двоє дітей від першого шлюбу і п’ятеро онуків.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: David Shankbone / Wikimedia Commons

Читайте також: ПОМЕР АКТОР І РЕЖИСЕР ОЛЕКСАНДР КРИЖАНІВСЬКИЙ


Источник marieclaire.ua