Нарешті точна відповідь: лікар розповіла, чи може людина бути здоровою без м’яса

Можливість жити без м’яса і залишатися здоровою є питанням, яке вже протягом довгого часу  обговорюється серед вчених і медичних фахівців. Деякі дослідження та думки експертів показують, що можливо забезпечити всі необхідні поживні речовини з рослинної дієти, а інші вважають, що м’ясо має незамінні корисні властивості, особливо для психічного здоров’я. Наприклад, таку думку Daily Mail висловила психіатр з питань харчування та метаболізму Гарвардського університету доктор Джорджія Еде.

За її даними,  деякі дослідження показують, що дієта без м’яса може бути пов’язана із погіршенням настрою та психічного стану. Наприклад, одне дослідження, яке досліджувало зв’язок між дієтою і психічним здоров’ям, показало, що вегетаріанці мали більшу ймовірність розвитку великої депресії порівняно з тими, хто споживав м’ясо. Інші дослідження також показали, що вегетаріанці могли мати вищий ризик тривожних розладів.

Доктор Еде наголосила, що відповідно до вегетаріанських дієт потрібно уважно враховувати не лише білок, а й інші поживні речовини, які містяться в м’ясі. Вона зазначила, що, хоча можна задовольнити потребу в білках за допомогою рослинної дієти, отримання інших життєво важливих поживних речовин, таких як вітаміни і мінерали, може бути складнішим завданням. Наприклад, м’ясо є важливим джерелом заліза, цинку, вітаміну B12 та інших поживних речовин, які можуть бути менш доступними у рослинній їжі. Враховуючи це, доктор Еде вважає, що м’ясо містить всі необхідні поживні речовини в оптимальній формі, а також є безпечною для рівня цукру в крові та інсуліну.

Вона додала, що вітамін B12, який майже виключно знаходиться у продуктах тваринного походження, важливий для нормальної роботи нервової системи та формування червоних кров’яних клітин. Також, м’ясо містить залізо, яке допомагає утримувати нормальний рівень гемоглобіну та попереджує анемію.

Отже, відповідь на питання про можливість жити без м’яса і залишатися здоровою є складним питанням, і вона може варіюватися залежно від багатьох факторів, включаючи індивідуальні потреби організму та правильне планування дієти. Важливо слідкувати за своїм здоров’ям, звертаючи увагу на власні відчуття та рекомендації медичних фахівців.

Раніше ми писали про те, що додати до раціону, щоб омолодити організм – список продуктів.

Також Сlutch розповідав, які продукти вибирати для сніданку: убережуть від інфаркту та інсульту.


[ оригинал ]