Повне сонячне затемнення 2024 року: де дивитися

Сьогодні світ спостерігає повне сонячне затемнення. Його можна побачити на території Мексики, Сполучених Штатів Америки та Канади. 

8 квітня 2024 року світ спостерігає повне сонячне затемнення. Повну фазу можна побачити на території Мексики, Сполучених Штатів Америки та Канади. Частково затемнення – у Західній Європі та Центральній Америці. На жаль, в Україні повне сонячне затемнення спостерігати неможливо. Можна лише дивитися онлайн-трансляцію. 

Затемнення онлайн транлюється на YouTube-каналі NASA. Камери рухаються по “маршруту” затемнення: через Мексику, США від штату Техас до штату Мен, далі через Атлантичне узбережжя Канади. У прямому ефірі подію коментують експерти. Сьогоднішнє затемнення – це повне сонячне затемнення 139 саросу. Наступне затемнення цього саросу відбудеться 20 квітня 2042 року.

Нагадаємо, що минулого квітня світ спостерігав онлайн гібридне сонячне затемнення. Тоді його було видно в Австралії, Східному Тиморі, Індонезії. Наживо найбільшу тривалість цієї події – 1 хвилину 9 секунд – побачили у місті Лоспалос у Східному Тиморі. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: NASA

Читайте також: МАГНІТНІ БУРІ У КВІТНІ: НЕБЕЗПЕЧНІ ДНІ


Источник marieclaire.ua