Паралімпійські ігри 2024: ще 9 нагород, включно з історичними першими медалями України

У восьмий день Паралімпійський ігор 2024 українські спортсмени завоювали 9 медалей – 2 золоті, 2 срібні та 5 бронзових.

5 вересня Національна паралімпійська збірна команда України завоювала 9 медалей – 2 золоті, 2 срібні та 5 бронзових. Серед них – історичні перші медалі України у гендбайку та голболі. Першу в історії України медаль в дебютному виді програми – гендбайку – здобув Павло Баль. Він виборов бронзу в шосейній гонці 56,8 км у класі H5.

Чоловіча збірна з голболу здобула срібло. Українська команда вперше в історії потрапила до фіналу Паралімпійських ігор. У фіналі наша збірна поступилася збірній Японії з рахунком 3:4. Віцечемпіонами стали Василь Олійник, Антон Стрельчук, Федір Сидоренко, Євгеній Циганенко, Родіон Жигалін, Олександр Топорков. Тренер збірної – Федір Дубровін.

Сьогодні перше за останні вісім років Україна здобула золоту медаль у дзюдо. Українка Наталія Ніколайчик перемогла спортсменку з Японії Cідзуку Хангай у фіналі вагової категорії до 48 кг у класі J1 з рахунком 11:0. Це друга паралімпійська медаль Наталії Ніколайчик. У Лондоні-2012 вона вигравала бронзу.

Золоту медаль сьогодні виборола легкоатлетка Марія Помазан у штовханні ядра у класі F35. І зробила це з найкращим результатом сезону – 12,75 метра. Це третє золото у спортивній кар’єрі Марії Помазан на Паралімпійських іграх.

Срібну медаль сьогодні завоювала легкоатлетка Оксана Ботурчук (біг на 100 м, клас Т12). Бронзові медалі здобули дзюдоїсти Давид Хорава (вагова категорія до 60 кг, клас J2) та Анжела Гаврисюк (вагова категорія до 57 кг, клас J1). Бронзу завоював плавець Данило Чуфаров (100 метрів брасом, клас SB11). Українські плавці Ярослав Семененко, Анна Гонтар, Олександр Комаров та Ірина Пойда також взяли бронзу в естафеті 4х50 метрів комплексом. Загалом на Паралімпіаді-2024 українські спортсмени вибороли вже 61 медаль – 15 золотих, 20 срібних, 26 бронзових. Наразі Україна посідає 7 місце в медальному заліку.

Автор: Яна Панюшкіна