Міжнародний суд у Гаазі видав ордер на арешт Володимира Путіна

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародні ордери на арешт президента росії Володимира Путіна, а також уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей з окупованих районів України до рф, що відбувалось щонайменше з моменту повномасштабного вторгнення росії – 24 лютого 2022 року.

Палата досудового розгляду Міжнародного кримінального суду постановила, що існують достатні підстави вважати, що кожен з підозрюваних несе відповідальність за воєнний злочин незаконної депортації населення та незаконного переміщення населення з окупованих районів України до російської федерації, що завдало шкоди українським дітям.

У повідомлені МКС зазначено, що існують розумні підстави вважати, що Путін несе індивідуальну кримінальну відповідальність за вищезазначені злочини через безпосередню участь, дії спільно з іншими людьми або ж через неспроможність здійснювати належний контроль над цивільними та військовими підлеглими.

Президент України Володимир Зеленський назвав це рішення історичним і подякував команді прокурора Каріма Хана та Міжнародному кримінальному суду:

“Керівник держави-терориста і ще одна російська посадова особа офіційно стали підозрюваними у воєнному злочині. У депортації українських дітей – незаконному переміщенні тисяч наших дітей на російську територію. Здійснити таку злочинну операцію було б неможливо без наказу вищого керівника держави-терориста. Розділяти дітей із сімʼями, позбавляти їх будь-якої можливості зв’язатися з рідними, ховати дітей на російській території, розпорошувати по віддалених регіонах – усе це очевидно російська державна політика, державні рішення, державне зло. Яке починається саме з першої посадової особи цієї держави”.

Гостомель, 15.09.2022. Фото: Elena Tita

Генпрокурор України Андрій Костін також подякував прокурору МКС Каріму Хану. Генпрокуратура тісно співпрацює з МКС щодо розслідування злочинів, вчинених проти України. Зокрема, щодо насильницької депортації дітей, Офіс Генерального прокурора передав МКС понад 40 томів матеріалів. Генпрокурор зазначив:

“Відтепер російський президент має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину – незаконної депортації та переміщення українських дітей. Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт президента рф путіна і уповноваженої з прав дитини рф львової-бєлової. Це означає, що за межами росії путіна мають заарештувати та передати до суду. А світові лідери тричі думатимуть, перш ніж тиснути йому руку або сідати з ним за стіл переговорів. Світ отримав сигнал, що російський режим є злочинним і його керівництво та поплічники будуть притягнуті до відповідальності”.

Після видачі ордера на арешт Путіна, його будуть зобов’язані заарештувати в кожній з 123 країн-учасниць Римського статуту.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Yana Sidash / проєкт “Книга катів Українського народу”, Elena Tita / проєкт “Книга катів Українського народу”

Читайте також: ЯК РОСІЯ ВИКРАДАЄ ДІТЕЙ З УКРАЇНИ. РЕЗУЛЬТАТИ МІЖНАРОДНОГО РОЗСЛІДУВАННЯ


Источник marieclaire.ua