Китай обвів Путіна навколо пальця: творці “Кинджалів” зливали всю інформацію про ракети

Наукові знання та розробки у військовій справі, як і в будь-якій іншій сфері, значущі власними силами. Саме тому критично важливо, щоби все нове, що створюється, залишалося в країні, а не передавалося іншим особам. У Росії після інциденту 16 травня, коли силами ЗСУ була збита вперше ракета “Кинжал”, почався великий скандал на підставі того, що цей тип ракет не відповідає заявам вчених. 

Так, всі знають, що в Росії заарештовано за підозрою в державній зраді директора провідного російського наукового інституту Олександра Шиплюка, а також двох вчених-розробників гіперзвукових ракет.

Більше того, Reuters з посиланням на двох людей, знайомих зі справою, написав, що їх звинувачують у передачі секретних даних Китаю.

При цьому Міністерство закордонних справ Китаю, відповідаючи на питання про звинувачення в тому, що Пекін націлився на російських учених для отримання конфіденційних досліджень, відповіло, що китайсько-російські відносини базуються виключно на позаблоковості, неконфронтації та ненацілюванні на треті сторони.

“Це принципово відрізняється від того, що деякі військові та розвідувальні альянси зібрали воєдино на основі свого менталітету часів холодної війни”, – додали в міністерстві.

Відповідаючи на запитання про висунуті вченим Інституту звинувачення, а також про попередні справи про державну зраду, пов’язані з Китаєм, спікер Кремля Дмитро Пєсков сказав, що спецслужби уважно стежать за можливими справами, пов’язаними зі “зрадою батьківщини”.

“Це дуже важлива робота”, – додав він. “Це відбувається постійно і навряд чи тут можна говорити про якісь тенденції”.

Служба безпеки ФСБ не відповіла на запити коментарів.

Нагадаємо, трьох вчених новосибірського Інституту теоретичної та прикладної механіки (ІТПМ), які займалися створенням гіперзвукових ракет “Кинжал”, було заарештовано. Влада звинувачує їх у держзраді. Їм загрожує довічне. Серед учених – Валерій Звегінцев, Олександр Шиплюк та Анатолій Маслов.

Загалом у Сибірському відділенні РАН кримінального переслідування зазнали 16 осіб, включаючи ексголову, академіка РАН Олександра Асєєва. Один із учених – 54-річний Дмитро Колкер помер у московському СІЗО одразу після арешту.

Читайте також:

Повний розгром Путіна: колишній командувач силами НАТО розповів, на що здатні західні танки

Сусіди України у небезпеці: літній Лавров розповів, куди Путін кине своїх солдатів

Вже другий інфаркт: Ігоря Ніколаєва намагаються врятувати лікарі. Що відомо про його стан


Источник hyser.com.ua