У Києві пройшов допрем’єрний показ масштабного байопіка «Інший Франко»

У київському кінотеатрі "Жовтень" відбувся допрем’єрний показ фільму "Інший Франко", заснованого на реальних подіях. Фільм розповість широкому колу глядачів про маловідому сторінку вітчизняної історії та розкриє деталі непростої долі сина великого «Каменяра» Івана ФранкаПетра.

Його життя саме по собі є кінематографічним: він був одним із засновників організації «Пласт», був льотчиком, і засновником авіації в Галицькій армії, науковцем, який мав 36 наукових патентів на винаходи, депутатом Верховної Ради УРСР. Молодший Франко був репресований радянською владою, вивезений у Сибір, але по дорозі загинув при загадкових обставинах.

Бюджет кінострічки становить понад 30 мільйонів гривень. Зйомки розпочалися у 2019 році, прем’єра була запланована на 2020-й, та через пандемію коронавірусу і потім повномасштабне вторгнення дату релізу перенесли. Для режисера фільму Ігора Висневського ця картина стала повнометражним дебютом.

Байопік «Інший Франко» стане першою великою прем’єрою українського кіно у наступному році. Стрічка виходить у широкий прокат з 8 лютого 2024 року.Читайте також: ЧОЛОВІК ГОВОРИТЬ: АКТОР ТЕАТРУ ТА КІНО В’ЯЧЕСЛАВ ДОВЖЕНКО 


Источник marieclaire.ua