Паралімпійські ігри 2024: Україна вже здобула 35 медалей

Українські спортсмени завоювали вже 35 медалей на літніх Паралімпійських іграх 2024 у Парижі. Наразі Україна посідає 10 місце у медальному заліку.

Національна паралімпійська збірна команда України вже виборола 35 медалей на Паралімпіаді-2024. Наразі Україна з 5 золотими, 12 срібними і 18 бронзовими нагородами посідає 10 місце у медальному заліку. Перше золото у другий день Паралімпійських ігор завоював плавець Олександр Комаров. На вихідних збірна здобула дві золоті медалі. Другим золотом стала нагорода легкоатлетки Оксани Зубковської зі стрибків у довжину. Українка виграла фінал у класі Т12 з результатом 5,78 метра. Третє золото виборов плавець Михайло Сербін на дистанції 100 м на спині в класі S11. У фіналі він проплив з часом 1:05.84 хвилин, оновивши власний світовий рекорд.

Паралімпійські ігри 2024 Україна 5 день результати

Сьогодні українські спортсмени завоювали ще дві золоті медалі. Четверте золото для команди приніс плавець Денис Остапченко. Він став найкращим на дистанції 50 метрів на спині у класі S3.

П’яте золото для України здобув легкоатлет Ігор Цвєтов. Він прийшов першим у бігу на дистанції 100 метрів у класі Т35 із особистим рекордом.

Сьогодні паралімпійська збірна України, окрім 2 золотих, завоювала 2 срібні та 4 бронзові медалі. Срібло здобули плавці Андрій Трусов (400 м, вільний стиль, клас S7) та Ілля Яременко (50 м, вільний стиль, клас S13). Дві бронзи завоювали плавці Сергій Паламарчук (50 м, спина, клас S3) та Олексій Вірченко (50 м, вільний стиль, клас S13). Ще дві бронзи – легкоатлети Олександр Литвиненко (стрибки у довжину, клас T36) та Зоя Овсій (метання диска, клас F53).

Результати третього дня Паралімпіади-2024

У суботу українці завоювали 4 срібні та 7 бронзових медалей. Срібло – у плавців Андрія Трусова (200 м, комплексний стиль, клас SM7) та Анни Стеценко (100 м, спина, клас S12). А також у легкоатлета Володимира Пономаренка (штовхання ядра, клас F12) і велосипедиста Єгора Дементьєва (індивідуальній гонка переслідуванні на 4000 метрів, клас C5). Бронза – у плавців Ярослава Денисенка (100 м, спина, клас S12), Антона Коля (50 м, спина, клас S1), Євгенія Богодайка (200 м, комплексний стиль, клас SM7), Анни Стеценко (400 м, вільний стиль, клас S13), Марини Піддубної (50 м, вільний стиль, клас S11). Також бронза – у легкоатлета Романа Данилюка (штовхання ядра, клас F12). І тенісистів Віктора Дідуха та Ірини Шинкарьової (мікст парний настільний теніс, клас XD17).

Результати четвертого дня Паралімпіади-2024

У неділю українці разом з 2 золотими медалями завоювали 1 срібну та 5 бронзових. Срібло здобув веслувальник Роман Полянський (2000 м, клас PR1). Бронзу – плавці Євгеній Богодайко (100 м, брас, клас SB6), Данило Чуфаров (100 м, спина, клас S11), Данило Семенихін (100 м, брас, клас SB5), Анна Гонтар (100 м, брас, клас SB5). Також у четвертий день змагань Артем Колінько завоював історичну медаль для України – першу в бочі. Україна вперше в історії представлена в цьому виді спорту на Паралімпіаді. Артем Колінько здобув бронзову нагороду в бочі в класі BС4.

Автор: Яна Панюшкіна