Паралімпійські ігри 2024: Україна здобула вже 45 медалей і посідає 7 місце

У шостий день Паралімпійський ігор 2024 у Парижі українські спортсмени завоювали 10 медалей. Наразі Україна посідає 7 місце в медальному заліку.

3 сересня Національна паралімпійська збірна команда України завоювала 10 медалей. Серед них – 4 золоті, 3 срібні та 3 бронзові. Золоту медаль виборов Юрій Шенгур у плаванні на дистанції 100 метрів на спині в класі S7. Для Юрія Шенгура це – перша медаль Паралімпійських ігор.

Також золото виборола легкоатлетка Юлія Шуляр. Вона стала паралімпійською чемпіонкою у бігу на дистанції 400 метрів у класі Т20. Юлія Шуляр установила особистий рекорд – 55.16 с. Паралімпійським чемпіоном став й легкоатлет Олександр Яровий. Він здобув золото у штовханні ядра в класі F20 і встановив світовий рекорд.

Дев’яту золоту медаль Україні принесла легкоатлетка Наталія Кобзар. Вона перемогла в бігу на 400 метрів у класі T37. Це – перше золото Наталії Кобзар на Паралімпійських іграх. Раніше вона здобула срібну медаль на Паралімпіаді-2024.

Срібні медалі сбогодні завоювали плавці Андрій Трусов (100 м, спина, клас S7), Данило Чуфаров (200 м, комплексне плавання, клас SM11), Ігор Німченко (100 м, батерфляй, клас S10). Бронзові медалі здобули легкоатлети Максим Коваль (штовхання ядра, клас F20) та Оксана Ботурчук (біг на 400 м, клас Т12). А також фехтувальниця Олена Федота-Ісаєва (шабля, категорія В).

Загалом на Паралімпійських іграх 2024 українські спортсмени вибороли вже 45 медалей – 9 золотих, 15 срібних, 21 бронзову. Наразі Україна посідає 7 місце в медальному заліку.

Автор: Яна Панюшкіна