«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 1 по 10 січня

Marie Claire Україна та партнерка і піарниця агенції ETER Тетяна Карікова підготували для вас гайд подіями Києва першого тижня нового року, бо нам дуже хочеться, щоб цей холодний і неспокійний час став для вас теплим, затишним і хоча б трішки магічним.
Тетяна Карікова, журналістка, партнерка агенції ETER

✔️ 1 січня Будинок архітектора пропонує насолодитися духом європейського Різдва та поринути у чарівне свято. Завітайте на концерт «Різдвяна класика при свічках», де прозвучить святкова класична музика, яку грають напередодні Різдва у соборах та філармонічних залах Європи. На концерті можна буде послухати твори авторства Штраусів, Йоганна Себастьяна Баха, Арканджело Кореллі, Вольфганга Амадея Моцарта, Антоніо Вівальді, Йоганна Пахельбеля, Франца Шуберта та інших.✔️ 2 січня у «Жовтневому палаці» відбудеться творчій вечір українського художника, представника Нової хвилі й автора сатиричних п’єс Леся Подерв’янського.

Цього разу автор хоче розкрити перед глядачем проблеми сьогодення та абсурдність життя. Подерв’янський неодноразово повертається до теми подій в Україні адресуючи в них росіянам незавуальований меседж про їхній «сцикливий нацизм». 

Фото: Facebook/poderviansky

✔️ 3 січня на Верхній сцені Театру на Михайлівській буде представлена авантюрна комедія «Еклери на мільйон» за п’єсою сучасної української драматургині Марини Смілянець.

Герої історії переконані, що лише «великий куш» зможе зробити їх по-справжньому щасливими. Тож вони готові віддати останні заощадження за «семінар» від американського мільйонера.

Фото: архів Театру на Михайлівській

✔️4 січня у «Жовтневому палаці» відбудеться балет «Есмеральда» від Львівського Національного театру опери і балету імені С. Крушельницької.

В основу балету покладено сюжет роману Віктора Гюго «Собор Паризької Богоматері» на музику Цезаря Пуньї.

Фото: opera.lviv.ua

✔️ 5 січня у широкий прокат виходить україно-польський фільм «Щедрик» від режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко та сценаристки Ксенії Заставської.

Події фільму розгортаються у Івано-Франківську, тодішньому Станіславові, починаючи з 1938 року, де в одному будинку по сусідству жили кілька сімей різних національностей: українці, поляки, німці та євреї. Події того часу не залишили шансів на спокійне життя для дорослих, але завдяки викладачці співів, яка об’єднала навколо себе дітей, можна було на якийсь час почуватися безпечно, забути про страшне сьогодення і мріяти про щасливе майбуття.✔️ 6 січня у Київському академічному театрі українського фольклору «Берегиня» відбудеться вистава «Конотопська відьма» за комедією Григорія Квітки-Основ’яненка.

У виставі розповідається про пригоди сотника Забрьохи та писаря Пістряка. Це історія про самодурство та здирство, які здатні загубити будь-яку гарну справу.

Фото: архів театру «Берегиня»

✔️ 7 січня у Київському академічному театрі на Подолі відбудеться адаптована на сучасний лад вистава «За двома зайцями».

Герой п’єси — молодий, розумний і дотепний хлопець, на якого чекає світле майбутнє. Але він заборгував гроші, тож має лише 5 днів, дві дівчини та один шанс вийти переможцем.

Фото: архів театру на Подолі

✔️ 8 січня у Національному академічному драматичному театрі імені Лесі Українки відбудеться вистава «Безіменна зірка».

Всі події на сцені відбуваються менш ніж за одну добу, але за цей час кожен персонаж встигає прожити ціле життя. Разом із героями вистави глядачі будуть шукати відповіді на споконвічні питання. 

Фото: архів театру імені Лесі Українки

✔️ У виставковій залі КМГМ «Лавра» до 5 лютого триватиме виставка «Війна за ідентичність. Сила опірності культури».

Експозиція присвячена українцям, що вистояли на Майдані й досі продовжують чинити спротив окупанту, а також культурі, яка є мішенню для ворога та  потужною зброєю. На виставці представлено понад 2 сотні артефактів з Революції Гідності та російсько-української війни, зокрема й знамениті шафка та півник  з Бородянки.

Фото: Facebook/lavragallery

✔️ 10 січня ексклюзивно у Київському академічному театрі на Подолі відбудеться скандальна п’єса Майкла Джина Саллівана за всесвітньо відомим романом-антиутопією Джорджа Орвелла «1984»

У виставі розповідається вигадана історія про життя у штучному світі, що навчила любові навіть бездушних солдат.

Фото: архів театру на Подолі

Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТЬ: МАРІЯ ТУЧКА (ТУЧА), СПІВАЧКА ТА ЕЛЕКТРОННА МУЗИКАНТКА 


Источник marieclaire.ua