“Не знала ні слова українською”: Олена Фроляк зізналась, як після переїзду в Україну вивчала мову з нуля

Хоча рідним містом для себе ведуча Олена Фроляк вважає місто Косів на Івано-Франківщині, народилася вона в Казахстані. Тільки в 6 років вона вперше приїхала в Україну і почала опановувати нову для себе мову. Про те, коли вперше заговорила українською та з якими труднощами стикнулася, знаменитість розповіла в одному зі своїх недавніх інтерв’ю.

«Мій батько закінчив Чернівецький медичний інститут. В Радянському союзі після вишу треба було три роки відпрацювати там, де скажуть. Його направили піднімати цілину у Казахстані, як і багатьох в той час. Там він познайомився з моєю мамою, потім народилася я», – згадує Олена.

Ведуча розповідає, що батько дуже сумував за Україною, тому сім’я згодом переїхала до Косова, де пообіцяли роботу.

«Мені було шість. До школи залишався ще рік, тому віддали до дитячого садка, – говорить Фроляк. – Я не знала ні слова українською, тому мене називали «москалькою». Не знала, що це означає, але було образливо. Та за місяць я вже опанувала українську, говорила з гуцульськими словечками та інтонацією. У Косові пройшли моє дитинство, юність, перше кохання – одні з найщасливіших років».

Олена Фроляк

Ведуча впевнена, що виконуючи прості поради, можна безболісно перейти на українську мову і в дорослому віці.

  1. Оточити себе україномовним середовищем. Найлегше заговорити будь-якою мовою,  якщо чуєш і бачиш її щодня. Сьогодні це можна зробити й самому, за допомогою фільмів, книг, музики. Культура державною мовою зараз розвивається з кожним днем все активніше.

  2. Вести балачки українською. Розмови з рідними і друзями нас стимулюють найбільше. Тому використовуючи українську у побуті, в першу чергу, ви навчитеся по-новому висловлювати свої почуття, мрії і переживання. А це ще один важливий крок до змін.

  3. Не боятися помилок. Будь-який вчитель іноземної вам порадить не зациклюватися на неточностях і просто говорити. Чому з українською має бути інакше? Помилки — це нормально для будь-якого навчання. Тому не соромтеся і прямуйте до своєї цілі.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Олена Фроляк завжди розпочинає роботу в ефірі новин на телебаченні з гримкімнати. Та робити зачіску і мейкап телеведуча не нехтує і повсякденно. Цього її навчила мама. Напередодні Дня матері, який в Україні відзначають 14 травня, Олена зізналась – для неї мама завжди була прикладом у всьому. Зокрема і у догляді за собою. Навіть вдома мама Фроляк не забуває приділяти увагу своїй зовнішності, хоча живе сама і вже має поважний вік.

Дивись відео по темі:

Більше цікавих матеріалів можна прочитати на clutch.ua.           

Підписуйтесь на наш youtube-канал Клатч Онлайн і Клатч Старс.


[ оригинал ]