Торкнеться всіх українців у ЄС: Рада ухвалила важливе рішення для біженців у європейських країнах

Законопроєкт, підтриманий Верховною Радою на першому читанні, передбачає, що українці, які перебувають у країнах Європейського Союзу, зможуть здійснювати дзвінки за тарифами “Київстар”, Vodafone та lifecell, які застосовуються в Україні. Однак безплатний роумінг буде доступний лише на чотири місяці, передає “ПроГроші”.

Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації, пояснив, що громадянам України не доведеться додатково платити за дзвінки під час подорожей Європою протягом чотирьох місяців. Аналогічні умови будуть поширюватись і на європейських гостей, що знаходяться на території України.

Згідно із законопроєктом, в Україні буде впроваджено норми європейського законодавства про роумінг. Ці правила необхідні для створення єдиної роумінгової зони між Україною та Європейським Союзом. Українське законодавство у цій галузі має бути погоджено з європейським до 24 квітня 2024 року.

Передбачається також створення умов для:

отримання Україною режиму внутрішнього ринку з ЄС у галузі електронних комунікацій;

захисту прав та інтересів споживачів (користувачів послуг роумінгу);
забезпечення співробітництва українських постачальників послуг електронних комунікацій із європейськими.

Цей законопроєкт дає змогу українцям постійно користуватися домашніми мобільними тарифами на території країн ЄС без додаткової плати за роумінг.

Раніше ми писали, скільки платитимуть боржники за повторне підключення світла.

Також у YASNO терміново звернулися до українців щодо лічильників на електрику.


[ оригинал ]