Пил з Сахари прийшов в Україну: що робити — поради спеціалістів

Пил з Сахари дістався до України. В Українському гідрометеорологічному центрі радять зачиняти вікна: пил може бути шкідливим.

В Україну прийшов пил з Сахари. Про це повідомили в Українському гідрометеорологічному центрі: 

“Хвиля тепла із західного Середземномор’я, яка принесла до нас аномально високі температури повітря останніми днями, захопила ще пил із Сахари (це добре видно на супутниковому знімку з платформи EUMETSAT). Мешканці західного регіону могли спостерігати це ще вчора. А сьогодні він пошириться на більшість областей України. Небо буде тьмяним”.

В Українському гідрометцентрі порадили зачиняти вікна: пил може бути шкідливим для людей з респіраторними захворюваннями, осіб похилого віку та дітей. А також заспокоїли: запиленість повітря пустельним пилом – це не пилова буря. 

“Для пилової бурі швидкість вітру має бути вищою за 12 м/с, а тривати це має 3 години й більше. Синоптики Українського гідрометцентру сьогодні не очікують посилення швидкості вітру, а отже і бурі цього разу не буде. Будь ласка, не плутайте легке погіршення видимості через пил із небезпечним стихійним явищем. Не уявляйте зайвого і не панікуйте”.

Пил з Сахари створює ефект затуманеного неба. В приземному шарі може спостерігатися імла. Наразі концентрації пилу не перевищують гранично допустимих норм. 

“Найближчої доби така ситуація утримається у більшості областей країни. Лише у західних областях завтра вдень атмосферний фронт зумовить дощі. Згодом 3-4 квітня дощі пройдуть на більшій частині території країни, зміниться повітряна маса, якість повітря поліпшиться”, – прогнозують спеціалісти. 

У департаменті захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА також надали рекомендації. Українцям радять уникати фізичних навантажень на відкритому повітрі та пити багато води. Якщо є очищувач повітря, його треба увімкнути на максимум.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Український гідрометеорологічний центр

Читайте також: МАГНІТНІ БУРІ У КВІТНІ: НЕБЕЗПЕЧНІ ДНІ


Источник marieclaire.ua