Фотопроєкт до прем’єри легендарного балету «Копелія»

Напередодні прем’єри легендарного балету «Коппелія», яка відбудеться 4 червня в Національній опері України, студенти Київського державного фахового хореографічного коледжу знялися у фотопроєкті фотографа Анни Шейдеманн.

Завдяки їй ми можемо подивитися, який би мала вигляд головна героїня, наречена Сванільда, з вистави «Коппелія», якби балетну постановку робили у сучасному стилі. Нагадаємо, що легендарна класика комедійно-балетного жанру «Коппелія» існує з 1870 року й є прикрасою головних театрів світу.

Балет «Коппелія» за новелою Ернеста Амадея Гофмана «Пісочна людина», як і належить справжній комедії, – видовище вишукане, легке, яскраве і викликає тільки позитивні емоції та естетичну насолоду. Музику до постановки створив французький композитор Лео Деліб, яка за два століття стала справжньою класикою світового балету.

В основі цієї балетної постановки – історія кохання, з любовним трикутником, ревнощами, пристрасними інтригами та щасливим кінцем. Головний герой – легковажний Франц, закоханий у селянку Сванільду, але водночас він задивляється й на інших гарненьких дівчат… Одного дня йому затьмарює розум неймовірної краси незнайомка Коппелія, яку він бачив лише у вікні. За іронією долі Коппелія виявляється механічною лялькою, яку створив винахідливий майстер Коппеліус. Така життєва метафора.

У Києві цю видовищну виставу, яку створив український балетмейстер Анатолій Шекера, за редакцією заслуженого артиста України Ярослава Ткачука, представлять учні та студенти Київського державного фахового хореографічного коледжу.

«Процес постановки нелегкий, але учні та студенти дійсно хочуть танцювати і це бажання допомагає мені та їм робити спільну справу. Я намагаюсь максимально зайняти майже всіх учнів та студентів у виставі. Тому що вважаю, що виступ на сцені Національної опери України, на першій сцені нашої країни – це велике щастя та відповідальність, яку учні та студенти мають пройти на своєму навчальному шляху!», – Ярослав Ткачук, хореограф постановщик, заслужений артист України.

«Для мене було дуже надихаючим попрацювати з дітьми Київського державного фахового хореографічного коледжу. Ці діти – справжні герої, котрі, незважаючи на всі обставини життя, продовжують свої ретельні щоденні екзерциси і дарують нам красу мистецтва й надію на майбутнє. Навчатися і готуватися до прем’єри балету «Коппелія» під час війни – це прояв неймовірної сили духу та відданості своїй справі», – Анна Шейдеман, фотограф й продюсер проєкту.

Головна героїня балету «Коппелія», Сванільда, яку виконувала Злата Лосєва розповідає про свою роль: «В цій виставі, як в житті, хлопці іноді задивляються на інших. Моя роль Сванільди, яка закохується у хлопця, що вище неї за соціальним статусом, але вона сподівається, що це не завадить справжньому коханню. А тут ще й на шляху з’являється конкурентка – Коппелія… Вжитись в роль Сванільди допомагали наші викладачі коледжу: Любов Ятченко та Михайло Новіков. З одного боку це було незвично бачити себе в такому амплуа, а з іншого, мені подобається експериментувати над новими образами.

У сюжеті балету мій персонаж стає центром інтриги та романтичних подій, в якому Франц закохується в іншу штучну дівчину. А Сванільда намагається завоювати його, заради якого готова піти на все, аби бути щасливою поруч з коханим».

Валерій Хованов, який виконував партію Франца в балеті «Коппелія», розповідає про свого героя Франца: «Коппелія в мого героя викликає захоплення й це звичайно викликає конфлікти із нареченою Сванільдою. Наприкінці Франц розуміє, що справжнє його щастя – у коханні до Сванільди, а Коппелія – лише лялька, створена винахідливим майстром Коппеліусом. Це непроста партія, від першого виходу до останньої коди. Присутні трюки та підтримки яких немає в багатьох інших сольних партіях». 

Фотограф і продюсер проєкту: Анна Шайдеманн

Читайте також: UNITED24 ПОКАЗАЛИ РОБОТІВ І МОРСЬКІ ДРОНИ, НА ЯКІ ЗБИРАЮТЬ ГРОШІ: ЇХ МОЖНА ПОБАЧИТИ У МУЗЕЇ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ


Источник marieclaire.ua